O

13 ŞUBAT 2021 İSTANBUL ALTILI TAHMİNİ

 

13 ŞUBAT 2021 Cumartesi İstanbul Veliefendi Hipodromu‘nda gerçekleştirilecek 7 Koşulu at yarışı programında Altılı Ganyan oyunu 2. Koşu ile saat 18:30‘da başlayacaktır. İstanbul 13. Yarış günü için hazırladığımız at yarışı tahminimiz şu şekildedir;

 

Günlük, ücretsiz at yarışı tahminlerini paylaştığımız sitemizde, sizlere sunulan kurguların yanı sıra oluşturduğunuz altılı ganyan tahminlerinizi aşağıdan yorum bölümünden göndererek katkı sağlayabilirsiniz.

 

2. Koşu – (ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 4 ve Yukarı 10 İngiliz atın start alacağı HANDİKAP-24 mücadele ile Veliefendi Hipodromu’nda Altılı Ganyan‘ın başlangıç ayağı ekranlara gelecektir. 107.500 TL birincilik ikramiyesi bulunan ve 2000 metrelik uzun mesafeli kum pistte gerçekleştirilecek yarışta;

 

Son koşularını kazanarak pistten ayrılan 6 – CHARLATAN , 5 – SPREAD THE JOY ve 7 –  GREEN SHADOW öncelikli olarak kuponlarda yer alması taraftarı olduğumuz isimlerdir… Daha sonra 9 – FERHAN ve 10 – BELIEVE IN ME ekleyerek bu ayağı sağlama alabileceğimizi düşünüyoruz… Ciddi kilo ve mesafe avantajı bulunan safkanların yanına malum Türkiye’nin favori binicilerini bilerek yazmadık, bindikleri atlar ve kilo dezavantajlarını göz önünde bulundurarak bir çalışma gerçekleştirdik. Dilerseniz, sizler kurgularınıza onları da ekleyerek daha geniş oyunlar yapabilirsiniz.

6-5-7 // 9-10

 

3. Koşu: 4 Yaşlı Arapların 1300 metre kum pist üzerinde ki HANDİKAP-15/DHÖW koşusuyla birlikte Beşli Ganyan oyunu başlayacaktır. Birincilik ödülünün 54.000 TL olarak belirlendiği bu mücadelede;

 

Üst üste kazandığı yarışlarıyla, form durumunda sürekli gelişme kaydeden 4 – ATÇI YILMAZ (BERKSOY – KARTOPU) anlaştığı aprantisiyle bir kez daha fotoya uzanmaya en müsait isim konumunda olup, küçük kuponlarda alternatif tek yazılabilir.

 

Rakip arayan yarışseverlerimiz; Vermiş olduğu aranın ardından muntazam galoplarıyla piste çıkacak olan 1 – SÜPERMEN‘in ilk şanslı olacağını düşünüyoruz… Hafif kilo avantajı bulunan 6 – ES ESMERİM ve KOCAELİ’de son koşusu’nda tabela yaparak pistten ayrılan 13 – BENÜSENE hazır bir şekilde Veliefendi’ye getirilmiş adından bahsettirebilir, dikkat diyelim.

4 // 1-6-13

 

4. Koşu: 5 ve Yukarı 12 Arap safkanın bir araya geleceği HANDİKAP-16/DHÖW yarışı ise Dörtlü Ganyan oyununun başlangıç startını oluşturacaktır. 69.000 TL birincilik ikramiyesi bulunan ve 1400 metre mesafeli kum pistte izleyeceğimiz bu koşuda;

 

Kazanması en muhtemel isimler olarak önplana çıkardığımız 1 – ARDABEY ve 10 – BANA MÜSADE başarılı form durumlarıyla kuponlarda eşit şans tanınması taraftarıyız.

1-10

 

5. Koşu3 Yaşlı 8 İngiliz atın katılacağı 1500 metre mesafeli kum pistte ki KISA VADE-6/Dişi koşusuyla birlikte 2. Üçlü Ganyan oyunu başlayacaktır. Birincilik ödülünün 60.000 TL olarak belirlendiği bu yarışta;

 

3 – ATOMIC BLONDE (CAPTAIN RIO – LADY SMITH) son koşusunda 1300 metrelik mesafeli kum pistte ki MAIDEN mücadeleden 1.18.44 gibi başarılı derece yaparak birinciliğe uzanmıştı. Koruduğu formuyla yine burada rakiplerine üstünlük sağlayabileceğini, son yaptığı galopları yarışa yansıtması halinde rahat bir şekilde fotoyu önde geçebileceğini düşündüğümüz isimdir.

 

Şayet beklenilen yarışı çıkaramaz ise; 8 – REDAMANCY , 6 – MAÇA KIZI , 1 – BLACKBERRY ve 2 – ANGEL OF HONOUR hata kollayacak diğer şanslılar olarak sıralayabileceğimiz isimler olup, geniş kurgularda ihmal edilmemesini öneririz.

3 // 8-6-1-2

 

6. Koşu: 69.000 TL birincilik ikramiyesi bulunan ve 2100 metre mesafeli kum pist üzerinde gerçekleştirilecek ŞARTLI-5/X-1 mücadelesiyle altılı ganyan oyununun tabela ayağını izleyeceğiz. 4 ve Yukarı 8 İngiliz safkanın sahaya çıkacağı bu koşuda;

 

Daha öncede üstünlük sağladığı rakiplerinin yanında tekrar start alacak olan 2 – AGERA etkili pilotunun hata yapmaması sonucu birinciliğe uzanmasını beklediğimiz safkandır.

2 TEK

 

7. Koşu: 4 ve Yukarı Arapların 1400 metre mesafeli kum pistte ki ŞARTLI-3/DHÖW/Dişi/X-1 koşusu ile günün kapanış startı verilecektir. Birincilik ödülünün 45.500 TL olduğu bu mücadelede; Startta kalma problemi olsa da 8 – PETEKKAN‘ın (BERKSOY – SOYDAN) uygun grupta, yine doldurup gelerek yarışı kazanacağını düşündüğümüz ilk isimdir.

 

Eksik koşması halinde ise 6 – IT MAY RAIN devreye girerek, adından söz ettirebilecek diğer şanslı olup, geniş oyunlarda gözardı edilmemelidir.

8 // 6

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Open chat
Totobogiris.org