14 EYLÜL 2020 BURSA ALTILI TAHMİNİ

14 Eylül 2020 Pazartesi 28. Yarış günü olan Bursa Osmangazi Hipodromu‘nda gerçekleştirilecek 10 Koşulu yarış programında; 1. Altılı Ganyan oyunu 1. Koşu ile saat 13:30‘da, 2. Altılı Ganyan oyunu 5. Koşu ile saat 15:30‘da başlayacaktır. 

Haftanın ilk gününde ilk yarış yeri olan BURSA OSMANGAZİ’de güzel bir altılı ganyan programı bizleri bekliyor… Genelde hep ikinci altılı yarışseverler tarafından tercih ediliyor… Bu durum aslında birinci altılının saatinin erken olması hem de alışkanlık olarak nitelendirilebilir. Eski yarışseverler bilirler tek program olurdu ilk baştaki en fazla iki koşu gazetelerin üzerinde çarpı atılarak geçilirdi… Boş koşular oldukları için direk altılıya bakalım denirdi. Şimdi de o mantık devam ediyor aslında üst tarafı genel olarak eliyor yarışseverler, direk alıştıkları altılı ganyan ayağına yöneliyorlar. Biraz da maddiyat açısından önemli bir durum tabiki. İki ayrı program var, iki ayrı altılı deseniz dört tane kupon yapar. Minimum 10 liradan bir kupon hazırlasa, 40 lira… Bir günde 40 lira her babayiğidin verebileceği (oyun için) bir miktar değil. Aylığa vurduğunuz zaman 40×30 =1200 TL para yapar… Kazanabilir veya kazanamaz o da onun şansına kalmış, kazanamaz ise aylık 1200 TL cebinden çıkacak… Tabi en düşük miktar ile hesapladık… Bu oyunda kendinizi bilmeniz o kadar önemli ki yoksa bir bakmışsınız eve harcayacağınız paraları oyuna vermeye başlamışsınız… Bu durum gerçekten kötü sonuçlara ulaşabilir. Amaç şu olmalı; Ben bu oyunu gelir kapısı olarak görmüyorum, eğlence amaçlı zaman geçirme adına oynuyorum. Bunu diyen kişi, bilinçli yarışseverdir ve her zaman kendisini bilerek yoluna devam eder. Bakmayın TJK’nın 1. Altılı, 1. Beşli, 2. Altılı, 2. Beşli vs. diyerek habire oyun türetmesine… Siz kendinize en yakın hissettiğiniz oyunu oynayın. Yani size ne sunuyorsa hepsini oynamaya çalışmayın. Bu sefer odağı şaşırabilirsiniz. Onların amacı ne kadar fazla oyun türetirsek o kadar çok para gelir diye cinlik peşindeler… Adamın 1. Altılı yatar, 2. Altılı oynamaya gelene kadar arada 3-4 oyun daha oynatabilir. Halbuki üst kısmı eleyen birisi 2. Altılı’yı oynarsa yatarsa da çok fazla oyun oynama olasılığı düşüktür bu yüzden genellikle 2. Altılı seçilir yarışseverler tarafından. Yani eski yarışseverler bunu bu yüzden ayırt ederler. Sizlere de bu konu da açıklık getirmek istedik. Amaç eğlence, vakit geçirme… Asla bu oyundan zengin olabileceğinizi düşünmeyin… O şekilde düşünerek oynarsanız cebinizi yakarsınız. Ama düşünmeden oynayıp ikramiye kazanırsanız da şanslı sayın kendinizi… Bize derseniz neden her koşuyu veriyorsunuz, sizlerin hangi oyunu tercih ettiğini bilemediğimiz için, usanmadan ve bıkmadan her daim iki altılı programının bütün koşularını inceleyerek sunuyoruz. Bu demek değildir ki hepsini oynamaya teşvik ediyoruz… Asla, sadece fikir oluşturulmasını sağlama amaçlı yapılan kurgusal tahminlerdir. 

 

1. Koşu – (BİRİNCİ ALTILI GANYAN OYUNU BU KOŞUDAN BAŞLAR): 2 Yaşlı İngilizlerin MAIDEN/Dişi mücadelesiyle 1. Altılı Ganyan oyununun başlangıç startı verilecektir. 1200 metrelik kısa mesafeli çim pist üzerinde gerçekleştirilecek koşuda; 10 safkanın zorlu sınavı ekranlara gelecektir. 9 – THE LAST RAIN , 4 – BUSINESS CLASS , 7 – HELLORA , 3 – BORN TO LEAD ve 6 – DAKİNİ sıralamasını bütçenize göre kurgulayabilirsiniz. 

9-4-7-3-6

2. Koşu: 3 ve Yukarı İngilizlerin 1200 metrelik çim pistte ki ŞARTLI-4/Dişi koşusu ile 1. Beşli Ganyan oyunu başlayacaktır. 9 safkanın bir araya geleceği bu yarışta; Koruduğu formu ile 4 – ILSA IN VERSAILLES birinciliğe en yakın gördüğümüz safkan olup küçük kuponlarda alternatif tek şeklinde değerlendirilebilir… 8 – ALWAYS LUCKY , 1 – JULIANNA ve 3 – FILIBELI ise geniş oyunlarda yazılabilecek diğer şanslılardır.  

4 // 8-1-3

3. Koşu: 75.000 TL birincilik ikramiyesi bulunan KISA VADE-7/DHÖW mücadeleyle 1. Dörtlü Ganyan‘ın başlangıç ayağı ekranlara gelecektir. 4 ve Yukarı 6 Arap atın 1200 metrelik çim pist üzerinde gerçekleştirecekleri yarışta; Başarılı işler çıkaran 5 – SIKINTI YOK , 3 – ALTEPE , 2 – AFRİKAANDER ve 4 – ESER bu ayağın kapalısı olarak düşündüğümüz isimleridir. 

5-3-2-4

4. Koşu: 7’li Plase ve 1. Üçlü Ganyan‘ın başlangıç ayağını oluşturan ŞARTLI-5/DHÖW koşuda; 3 Yaşlı 5 Arap safkanın birincilik çekişmesini seyredeceğiz. 1200 metrelik kısa mesafeli çim pistte yapılacak mücadelede; 3 koşusunu da birincilikle tamamlayan 1 – OZGAN (3 ile eküri) ve en yakıp takipçisi 2 – KAÇANADAM burada kazanması en muhtemel isimlerdir 

1-2

5. Koşu – (İKİNCİ ALTILI GANYAN OYUNU BU KOŞUDAN BAŞLAR): Program üzerinde yer alan bir diğer MAIDEN/Dişi yarış ile Bursa’da 2. Altılı Ganyan oyununun başlangıç ayağı ekranlara gelecektir. 2 Yaşlı 10 İngiliz safkanın bir araya geleceği 1200 metrelik çim pistte gerçekleştirilecek koşuda; 7 – LOVER (2 ile eküri) , 10 – SPECIAL ONE , 3 – DAFNE THE GIRL , 9 – SILENT RAIN ve 8 – PORTAKAL sıralaması çalışmalarımız neticesinde ön plana çıkan isimler oldular. 

7-10-3-9-8

6. Koşu: 3 Yaşlı İngilizlerin 1500 metrelik çim pistte ki HANDİKAP-16 koşusuyla 2. Beşli Ganyan oyunu başlayacaktır. 9 safkanın sahaya çıkacağı bu yarışta; Koşularını beğendiğimiz 3 – HEROES uygun grupta, avantajlı kilosu ve etkili binicisiyle günün bir diğer bankosu olarak önerimizdir. 

3 TEK

7. Koşu: 3 ve Yukarı 8 İngiliz atın start alacağı WEST BY WEST KOŞUSU KISA VADE-6 mücadelesi, 2. Dörtlü Ganyan‘ın başlangıç ayağını oluşturmaktadır. 1200 metrelik kısa mesafeli kum pistte ekranlara gelecek yarışta; Usta pilotu ve grubun başarılı safkanı olarak öne çıkan 4 – KINOWA günün bir diğer sığınılacak limanı olarak düşünüyoruz…

4 TEK

8. Koşu: 3 ve Yukarı İngilizlerin KISA VADE-7 yarışı ise, 2. Üçlü Ganyan’ın ilk ayağını oluşturmaktadır. 1800 metrelik çim pist üzerinde gerçekleştirilecek bu koşuda; 9 safkanın birincilik çekişmesini seyredeceğiz. Katılan tüm atların koşullarını incelediğimizde form durumlarının hepsinin iyi olduğunu ve bu ayağı riske atmadan HEPSİ demenizi öneriyoruz. (5 ile 9 eküri)

HEPSİ

9. Koşu: 2 Yaşlı 11 İngiliz atın start alacağı, bir diğer MAIDEN/Dişi koşuda;1200 metrelik çim pist üzerinde yapılacak olup 50.000 TL birincilik ödülüne sahiptir… 10 – STEM CELLS , 3 – EXCEVATION (11 ile eküri) , 7 – LEYDİ ESPERANZA ve 8 – MISS ARYA kurgu oluştururken önplana çıkardığımız safkanlardır. 

10-3-7-8

10. Koşu: 4 ve Yukarı Arapların 2000 metrelik uzun mesafeli çim pist çekişmesi ile günün kapanış startı verilecektir. 13 safkanın start alacağı HANDİKAP-15/DHÖ mücadelede; 3 – MALAKKA (4 ile eküri) startta oyalanma huyundan vazgeçer ise birinciliğe adını yazdırmaya en yakın isim konumundadır. Yine kalitesiyle beğenilen 4 – ASLANSÜTÜ start problemi olan ama takıntısız çıkarsa adından söz ettirebilecek safkan. 11 – OĞULCANIM ve 2 – YARİSSA (6 ile eküri) ile bu ayağı kapatmış olabiliriz. 

3-4-11-2

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments