20 NİSAN 2021 ANKARA ALTILI TAHMİNİ

 

20 NİSAN 2021 Salı 4. Yarış günü olan Ankara 75. Yıl Hipodromu‘nda 8 koşulu program ekranlara gelecektir. Altılı Ganyan oyunu 3. Koşu ile saat 14:30‘da başlayacaktır.

 

at yarışı tahminlerimiz ile yarışseverlere ücretsiz bir şekilde altılı ganyan kurguları paylaşmaktayız. Bizlerin tahminlerinden ziyade sizlerde bu yazının alt kısmından kendinize ait olan at yarışı kuponlarınızı göndererek çeşitliliği sağlayabilirsiniz. Bizlerin gözünden kaçan isimleri belki de sizler yakalıyorsunuzdur. Burada tüm değerlendirmeler sonucu altılı kuponu yapan yarışseverlerin olduğunu biliyoruz. Her ne kadar başarılı bir ekip ile bir gün öncesinden tahminleri hazırlıyor olsak da sizlerin katkılarıyla daha büyük bir hedef kitleye ulaşabiliriz. Koşan safkanların içinden geliri olmayanları bir kenara ayırıp, sizlerin en düşük bütçe ile kupon hazırlaması için çaba sarf ettiğimizi tekrar belirtelim…

 

3. Koşu – (ALTILI GANYAN OYUNU BU KOŞUDAN BAŞLAR)4 ve Yukarı İngilizlerin katılacağı HANDİKAP-17 mücadele ile Ankara’da Altılı Ganyan oyununun başlangıç ayağı ekranlara gelecektir. 88.000 TL birincilik ödülü bulunan ve 1500 metre mesafeli kum pist üzerinde gerçekleştirilecek yarışta;

 

Sürpriz sonuca açık bir koşu seyredeceğimizi düşündüğümüzden bu ayağı riske atmadan HEPSİ diyerek geçilmesini öneririz.

HEPSİ (8 safkan)

 

4. Koşu: 3 Yaşlı 9 İngiliz atın sahaya çıkacağı HANDİKAP-15 yarış ise Beşli Ganyan‘ın başlangıç startını oluşturacaktır. 66.000 TL birincilik ikramiyesi belirlenen bu mücadelede, 1400 metre mesafeli çim pistte ekranlara gelecektir.

 

Form durumlarıyla önplana çıkan 2 – PÜR DİKKAT , 3 – EFSANE AŞK , 1 – ÜNLÜ MY DAUGHTER , 5 – EPSİLON ve 4 – GÖKBAKIRHAN‘ı kurgularda ayrımsız bir şekilde yazarak burayı sağlama almanızı önereceğiz.

2-3-1-5-4

 

5. Koşu: 3 Yaşlı Arapların MAIDEN/DHÖW/Dişi koşusuyla birlikte 2. Dörtlü Ganyan oyunu başlayacaktır. 1100 metrelik kısa mesafeli kum pistte yapılacak zorlu sınavda; Birincilik ödülü 66.000 TL olarak belirlenmiştir.

 

Başarılı galoplarıyla bu yarışa hazırlanan 5 – MİRAYKIZ‘ın etkili pilotuna da güvenerekten günün ilk bankosu olarak kurgularda değerlendirilmesi taraftarıyız.

5 TEK

 

6. Koşu: 3 Yaşlı 7 İngiliz safkanın ŞARTLI-3 yarış ise 1300 metre mesafeli kum pist üzerinde gerçekleştirilecektir. 2. Üçlü Ganyan‘ın başlangıç ayağını oluşturan ve 52.000 TL ikramiye bulunan bu koşuda;

 

Yine başarılı işleriyle grubun birer adım önünde yer aldığını düşündüğümüz 1 – END OF TROUBLE , 5 – YAVUZUM ve 7 – NEPTUNE kuponlarda eşit şans verilmesini öneririz.

1-5-7

 

7. Koşu: 4 Yaşlı 7 Arap atın 1300 metrelik mesafeli kum pistte ki HANDİKAP-15/DHÖW/Dişi koşusu ile altılı ganyan’ın tabela ayağını izleyeceğiz. 66.000 TL birincilik ödülü belirlenen bu yarışta;

 

Grubun başarılı ismi olan 1 – BENİM GÜLÜM koruduğu form durumu ve etkili binicisiyle günün bir diğer banko adayı olacağını düşündüğümüz safkandır.

1 TEK

 

8. Koşu: 4 ve Yukarı Arapların sahaya çıkacağı HANDİKAP-14/DHÖW mücadele ile günün kapanış startı verilecektir. 52.000 TL ikramiyesi bulunan ve 1200 metrelik mesafede ki kum pistte yapılacak bu koşuda;

 

Özcan YILDIRIM idaresinde sahaya çıkacak olan, grubun başarılı safkanı 3 – ALDENİZ‘in binici hatasına maruz kalmadığı müddetçe fotoyu önde geçeceğini düşündüğümüz ilk isimdir… En ufak hatasında ise 1 – ŞENKARDEŞ‘in devreye girebileceğini belirterek geniş oyunlarda ihmal edilmemesini öneririz.

3 // 1

2 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Adil Aydın
1 ay önce

1.AYAK

Handikap 17 yarışta Puanları 46-88 olan 4+ yaşlı Safkan İngiliz atlarına mahsusken burada 70-82 puanlı atlar yarışacaklar. Bu demektir ki Handikaplar ve kilolar çok denk mantıken de her sonuç normaldir. Bir enteresanlıkta yarışın gidişatında. Yarışı hızlandırıp kaçacak bir isim yok ve rölanti tempoda bir yarış izleyeceğiz.Son performans ve çalışmalarına bakıp bir sıralama yapıyorum.

2.AYAK

Puanları 1-60 arası olan 3 yaşlı İngiliz  taylarına ait Handikap 15 çim yarışa 30-53 puanı olanlar katılıyor. Handikap puan farkları doğal olarak kilolara yansıtılmış. Kilo farkları 7,5 kiloya kadar varmaktadır. Bu da gösteriyor ki çoğu maiden veya yeni çıkmış tayların yarış karakterleri daha tam olarak oturmamış. Yarışın hızlı gideceği muhtemeldir. Bu yarışta size bir taydan bahsetmeden geçemeyeceğim. 2-PÜR DİKKAT çok iyi bir pedigriden geliyor. İlk yarışını Ankara’da çimde Şartlı 1 de kazanmıştı. Nedense ikinci yarışında tayı kuma koştular ve iyi koşamadı. Tay yerinde saydı. Sanırım ki bir sorun da yaşadı. Ne hikmetse tayı Adana’ya götürüp Handikap 16 ya koştular. Şimdi,  sanırım hatalarını fark ettiler tayı Handikap 15 yarışa kaydedip Ahmet Çelik idaresine verdiler. 
Dozaj P: 5-5-8-0-0 (18) 
DI: 3,50 | CD: 0,83
Bu değerlerde de görüleceği gibi 1600 metreye kadar mesafe tam mesafesi, sonda  diri kalıp yarışı bırakmıyor. Bu ismi bu kadar yazıp banko yazmamamın sebebi bir sorunu olup olmadığını bu yarışını da görmek istememdendir.

3.AYAK

3 Yaşlı  Arap taylarının maiden /D yarışında üç ayrı şehirde MİRAYKIZ hariç , diğerleri Şartlı 1 yarışta bir kez koşmuşlar. Bir yarışlarına bakıp bir yorum yapmak çok kolay olmayacak. Geçen yarıştaki gibi  koşarsa 6-RİZİKO startla beraber kaçmaya başlayacak. Gördüğüm kadarıyla daha hazır değil. Bursa’da yarış gösterilen KAIZBERT yavrusu 3- GELİNBAŞI’ na Ahmet Çelik biniyor. Ben pek ışık görmedim. Beşir Kaya ekürisi iki tayla yarışa katılıyor.  Çim yarışında çok iyi sprint atan 2-BALIK GÖZLÜM’e apranti  bindirilmesine bir anlam veremediğim için bu ayakta bu ismin de kazanmasını beklemiyorum. O halde; Bursa’da D.Sav idaresinde düzenli çalışan ve iyi çalışmalarını Ankara’da sürdüren , son iki galobunu aynı  tempoda yapan iyi bir kan hattından gelen, Taniyit ekürisinin bu tayını BANKO yazıyorum.

4.AYAK

Şartlı 3 yarışta da enteresan bir şekilde grup çok denk. Normalde yüksek handikaplı taylar olsaydı yazıp geçecektim. Birbirleriyle sadece iki isim yarışmış. Bir kıyaslama yapma imkanı yok. Koştukları yarışlarda yarışı önde kabul etmişler bu da yarışın çok hızlı geçeceğini gösteriyor. 

5.AYAK

Kısa mesafeli bu yarışta çok büyük ihtimalle ağır kilolu 1- BENİM GÜLÜM yarışı forse edecektir. Ancak bilhassa eküriler çok sert gelecekler.
Handikap 15 yarışta denk isimleri yazıp geçiyorum.

6-AYAK

Startla beraber kaçacak olan 1- ŞENKARDEŞ  bitirebilir. 3- ALDENİZ ve 2- GÜLDÜRENKIZ rakiptirler. Hafif kilolulardan bir ihtimal sürpriz gelebilir.

1.AYAK: 5,7,3,2,8
2.AYAK: 2,3,1,5
3.AYAK: 5
4.AYAK: 5,3,1,2,7,4
5.AYAK: 1,4,3,2
6.AYAK: 3,1,2,8,6

Özgür
1 ay önce

5,(1,3)
2 gelmezse burası patlar. (alternatif 8 ve 1)
5,3,6
5,(1)
4,1,(3,2)
3,(1,8)

Open chat
Totobogiris.org