23 ARALIK 2020 İSTANBUL ALTILI TAHMİNİ

23 Aralık 2020 Çarşamba 85. Yarış günü olan İstanbul Veliefendi Hipodromu‘nda 9 Koşulu at yarışı programı bulunmaktadır. 1. Altılı Ganyan oyunu 1. Koşu ile saat 13:00‘de, 2. Altılı Ganyan oyunu 4. Koşu ile saat 14:30‘da başlayacaktır. Günlük, ücretsiz at yarışı tahminlerini paylaştığımız sitemizde, sizlere sunulan kurguların yanısıra oluşturduğunuz altılı ganyan tahminlerinizi aşağıdan yorum bölümünden göndererek katkı sağlayabilirsiniz.

 

1. Koşu – (BİRİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı 10 Arap atın start alacağı SATIŞ-3/DHÖW mücadelesi ile Veliefendi Hipodromu’nda günün ilk koşusu ekranlara gelecektir… 1500 metrelik kum pistte gerçekleştirilecek yarış ile 1. Altılı Ganyan oyununun başlangıç ayağını izleyeceğiz… 70.000 TL birincilik ödülü bulunan bu mücadelede; SATIŞA gelmemek adına bu problemli ilk koşuyu HEPSİ diyerek rahatça izlemenizi tavsiye edeceğiz… Genelde sürprize açık bir yarış türü olmasından ötürü, risk alınmaması taraftarıyız. Tabi sizlerin tuttuğu veya takip ettiği isim/isimler var ise onları yazarakta geçebilirsiniz.

HEPSİ (9 safkan) (5 ve 8 eküri)

2. Koşu: 2 Yaşlı 11 Arap safkanın yarış hayatlarına merhaba diyecekleri ŞARTLI-1 koşu ise, 1. Beşli Ganyan‘ın başlangıç ayağını oluşturacaktır. 1300 metrelik kum pistte izleyeceğimiz zorlu sınavda; 8 – AJA , 11 – RUN FOR RESPECT , 7 – WAR ROOM ve 9 – DEEP STORY sıralamasını bütçenize göre kurgulamanızı öneriyoruz.

8-11-7-9

3. Koşu: 2000 metrelik uzun mesafeli kum pist üzerinde gerçekleştirilecek, 80.500 TL birincilik ikramiyesi bulunan ŞARTLI-5 yarış ile 7’li Plase ve 1. Üçlü Ganyan‘ın başlangıç mücadelesi ekranlara gelecektir. 3 ve Yukaru 8 İngiliz atın katılacağı bu koşuda; Uygun grubu bulan 1 – AGERA için, fazla bir söze gerek olmadığını düşünüyoruz… Usta pilotu yine safkanı tercihlemiş, bizlere de banko yazmak düşüyor… Öyle sanıyoruz ki genel hatlarıyla incelediğimizde de Halis KARATAŞ epey bir koşuyu kazanacak şekilde duruyor. Tabi sağ gösterilip, sol vurulmaz ise yarışseverler ters köşeye yatırılmazsa… Çünkü; Gerçekten hazır safkanlara bindirilmiş, herhangi bir olumsuzluğun olmaması halinde ŞARTLI-1 ve kafada ki SATIŞ koşusu harici pek bir sürpriz olacağını sanmıyoruz.

1 TEK

4. Koşu – (İKİNCİ ALTILI GANYAN BU KOŞUDAN BAŞLAR): 4 ve Yukarı Arapların bir araya geleceği HANDİKAP-17/DHÖW koşu ise 2. Altılı Ganyan‘ın başlangıç ayağını oluşturmaktadır. 1400 metrelik kum pistte seyredeceğimiz yarışta; Son startında 1.33.82’lik derece ile KISA VADE-6 mücadeleden üçüncülükle ayrılan 5 – ARABIAN PRINCE koruduğu formu ve yine etkili pilotu diyeceğiz Halis bey ile birinciliğin güçlü adayı olarak gördüğümüz, bir diğer banko önerimizdir.

5 TEK

5. Koşu: Program üzerinde yer alan bir diğer ŞARTLI-1 mücadelesinde; 2 Yaşlı 12 İngiliz atın yarış hayatlarına merhaba diyecekleri koşu ekranlara gelecektir. 1300 metrelik kum pist üzerinde yapılacak bu yarış ile 2. Beşli Ganyan oyunu başlayacaktır. 6 – SIDDHARTHA , 12 – RAVING MOON , 7 – WEATHER MAN , 5 – RODRYGO ve 1 – ASİLYÜREK sıralamasını bütçenize uygun şekilde kurgulayabileceğinizi belirtmek isteriz. Burası biraz karışabilmeye müsait gözüktüğü için kalabalık geçilmesi taraftarıyız…

6-12-7-5-1

6. Koşu: NURULLAH TOLON KOŞUSU KISA VADE-7/Dişi yarışıyla birlikte Dörtlü Ganyan oyununun başlangıç startı verilecektir. 105.500 TL birincilik ödülü bulunan ve 1400 metrelik kum pistte gerçekleştirilecek günün önemli koşusu’nda; 2 Yaşlı 8 İngiliz atı sahaya çıkacaktır… 2 – KIZIMELA , 3 – MAÇA KIZI ve 1 – BALL OF LOVE grubun formda isimleri olup, fotoyu önde geçmeye en müsait safkanlar olarak kuponlarda eşit şans verilmesini öneririz.

2-3-1

7. Koşu: MUSTAFA KEMAL TANER KOŞUSU KISA VADE-7/DHÖW mücadelesi ile 2. Üçlü Ganyan‘ın başlangıç ayağnı seyredeceğiz… 2000 metrelik uzun mesafeli kum pist üzerinde yapılacak 105.500 TL ikramiyeli, 4 ve Yukarı 7 Arap safkanın katılacağı birincilik çekişmesinde; Uygun rakipleri yanında bu defa avantajlı kilosuyla, başarılı koşular sergileyen 7 – SELKUT‘un, Mustafa ÇİÇEK idaresinde günün bir diğer önemli yarışı olan bu mücadeleyi kazanmasını bekliyoruz… Eksik koşması halinde bir diğer başarılı yarışları ve muntazam galoplarıyla dikkatlerden kaçmayan 4 – AFACAN‘ı ve yine günün favori jokeyi olarak önplana çıkarılan Halis KARATAŞ idaresinde ki 1 – ERTEMİZ kilo dezavantajı bulunsa da üzerindekinin hatrına geniş oyunlara yazılmalıdır diye düşünüyoruz.

7 // 4-1

8. Koşu: SONBAHAR BÜYÜK HANDİKAPI KOŞUSU HANDİKAP-24 yarışta; 3 ve Yukarı 7 İngiliz atın 2400 metrelik kum pist mücadelesini seyredeceğiz… 126.000 TL birincilik ödülü bulunan yarışta; Bir kapatmalık ayak daha… Kimi dışarıda bırakırsan göz kırpıyor, gelirsem kuponu yırtarsın diye… Bariz bir şekilde bu tek olur diyebileceğimiz isimde inanın kafamıza yatmadı… Mesafe çok uzun, safkanların güçleri belli… Neredeyse birbirlerine denk güçte isimler bir arada. Bu ayağıda HEPSİ diyelim, son ayakta bir banko daha yazarak programı sonlandıralım…

HEPSİ (7 safkan)

9. Koşu: 3 Yaşlı İngilizlerin katılacağı HANDİKAP-15 yarış ile İstanbul’da günün kapanış startı verilecektir. 1300 metrelik kum pist üzerinde gerçekleştirilecek koşuda; Son yarışlarında ki hem kum hem çim birincilikleri ile güçlü orjininin hakkını veren 1 – ENVER, yine anlaştığı pilotuyla fotoya uzanması en muhtemel isim olarak çalışmalarımızda gözükmektedir. Öncelikle safkanın gücüne daha sonra jokeyine güvendiğimiz ENVER günün bir diğer bankosu olarak sizlere önereceğimiz isimdir.

1 TEK

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Open chat
Totobogiris.org