O

5 EYLÜL 2020 ANKARA ALTILI TAHMİNİ

Merhaba değerli yarışsseverlerimiz, tahminimize geçmeden önce kısa bir sitemiz hakkında bahsetmek isteriz;

Kısa bir süre önce ücretsiz at yarışı tahminleri adına yayın hayatına başlatmış olduğumuz tekat.net sitemizde amaç altılı kurgularında ki teklere vurgu yapabilmektir… Yani burada sizlerin yarış kuponlarınızda değerlendirebileceğiniz teklere ulaşabilirsiniz. Hiç bir şekilde bir menfaat beklemeden, tamamen özgün çalışmalarımız ile sizlere tahminler hazırlamaktayız. Burada yayınlanan tahminler hiç bir sitede olmaz, olamaz… Olursa da emin olun biz paylaştıktan sonra alıntı yapılıp (eğer vicdan varsa tabi bizlerin sitesini kaynak gösterir) yayınlayanlardır… Çünkü; Biz, bir gün öncesinden çalışmalarımızı yapıp sizlere sunuyoruz. Diğer, kaynak sitelerde ise günlük olarak yarış saatlerine yakın bir sürede paylaşım yapılmaktadır. Buradan da bizlerin sitesi tekat.net ciddi anlamda emek harcanarak, kafa yorularak tahmin hazırladığını unutmayınız. Tabi ki her daim at koşar, baht kazanır diyoruz… Siteden nasıl faydalanabiliriz kısmında ise şunu unutmayın; Hiç bir zaman garanti kupon veren olmaz varsa da yalan söylüyordur. Yarışlarda ki kurguları kimse hayal bile edemez. Bu yüzden bu işin en iyi bileni diye bir kaide yok. Burada ki paylaşımlarda öyle tek avantajlı yanı farklı bakış açısı sunabilmek. Yani herkes at yarışı oynar ama puan üzerinden ama galop üzerinden ama biniciden vs. vs. Biz hepsini bir arada ekibimizle birlikte değerlendirerek en sade şekilde sizlere sunuyoruz. Yani binicisinden galobuna, türkiye puanından koşularına kadar inceliyoruz. Yarışları izleyerek, atları takip ederek sizlere sunum yapmaya çalışıyoruz. Burada size bir yatırılacak kupon yerine altılı kurgusu sunuyoruz. Siz, kendinize göre bu kurguyu değerlendirip oynamayı hedeflemelisiniz. Kafanıza yatan safkanlar olur, yatmayan olur… Dediğimiz gibi kimi zaman favori bankomuzdur, kimi zaman saklı kalmış ama bir yerden bize göz kırpmış atı bulup banko olarak verebiliriz… Kısa bir bilgilendirme yazımızdan sonra yarışlarda bol şans dileyerek Ankara tahminlerimize geçelim… 

5 Eylül 2020 Cumartesi 36. Yarış günü olan Ankara 75. Yıl Hipodromu‘nda 10 koşulu program ekranlara gelecektir. 1. Altılı Ganyan oyunu 1. Koşu ile saat 13:30‘da, 2. Altılı Ganyan oyunu ise 5. Koşu ile saat 15:30‘da başlayacaktır.

 

1. Koşu – (BİRİNCİ ALTILI GANYAN OYUNU BU KOŞUDAN BAŞLAR): 3 Yaşlı Arapların ŞARTLI-4/DHÖW koşusuyla birlikte Ankara’da 1. Altılı Ganyan‘ın başlangıç startı verilecektir. 1300 metrelik kum pist üzerinde gerçekleştirilecek yarışta; Birincilik ikramiyesi 55.000 TL olarak belirlenmiştir. Mesafe kısa, safkanlar da formda olunca seçim yapmak gerçekten zorlaşıyor. Galoplara bakıyoruz, koşularını inceliyoruz bütün isimlerin gelirinin olabileceğini düşünüyoruz. İlk ayaktan emekliye ayrılmama adına HEPSİ yazarak burayı sağlama alalım…

HEPSİ

2. Koşu: 3 Yaşlı 11 Arap atın start alacağı 1200 metrelik kısa mesafeli çim pist üzerinde ki 55.000 TL birincilik ödülü bulunan MAIDEN/DHÖW koşu ile 1. Beşli Ganyan oyununun ilk ayağını seyredeceğiz. 3 – ORHUNKAAN , 2 – MEMOCANDIR , 4 – PINAR OĞLUM ve 11 – SEVALCAN korudukları formları ile öne çıkan isimler olup, kuponlarda ayrımsız değerlendirilmesi gerekir… Sürpriz olarak; 10 – RUMELİ HİSARI ve 9 – MALYA GÜZELİ ihmal edilmemelidir.

3-2-4-11 // 10-9

3. Koşu: 2 Yaşlı İngilizlerin katılacağı 1300 metrelik çim pistte yapılacak olan ŞARTLI-5 koşu ise 1. Dörtlü Ganyan oyununun başlangıç startını oluşturacaktır. 1000’i 0.59.81 yaparak Ankara’da MAIDEN’a veda eden 2 – PRAISE, son koşusu’nda AÇIK yarış görmüş ve tabelada kendisine yer bulabilmiştir… Koruduğu formuyla PRAISE günün ilk bankosu olarak kuponlara önereceğimiz safkandır.

2 TEK

4. Koşu: 3 ve Yukarı İngilizlerin 2400 metrelik uzun mesafeli çim pistte ki ŞARTLI-5 yarışıyla birlikte 7’li Plase oyununun başlangıç ayağını izleyeceğiz. 70.000 TL birincilik ikramiyesi olan koşuda; Sevdiği pist ve mesafede tekrar start alacak olan 1 – AYBARS günün bir diğer banko adayı olarak kurgularınızda değerlendirebilirsiniz.

1 TEK

5. Koşu – (İKİNCİ ALTILI GANYAN OYUNU BU KOŞUDAN BAŞLAR): 4 ve Yukarı 10 Arap safkanın bir araya geleceği 2200 metrelik çim pist üzerinde gerçekleştirilecek HANDİKAP-14/DHÖW mücadele ile 2. Altılı Ganyan‘ın başlangıç startı verilecektir. Son üç koşusu’nu incelediğimizde bu pist ve mesafede 2.36’lık dereceden 2.33’e kadar kendisini geliştirerek, her yarış üzerine koyan 5 – ER MEYDANI uygun grupta birinciliğe en yakın olan safkandır.

5 TEK

6. Koşu: 2. Beşli Ganyan oyununun başlangıç ayağına geldiğimizde ise; Program üzerinde yer alan bir diğer MAIDEN/DHÖW koşuyu seyredeceğiz. 1200 metrelik çim pistte yapılacak zorlu sınavda; 3 Yaşlı 12 Arap atının birincilik çekişmesi ekranlara gelecektir. 9 – HAZİNEM , 10 – MAVİKALP , 8 – FLYING GIRL ve 2 – BABA NEJDET küçük kuponlarda ayrımsız değerlendirilmesini öneriyoruz. Sürpriz için; 4 – YARIŞAVCISI , 5 – CİNNAH ve 6 – DELİ FİLİZ‘i yazabilirsiniz.

9-10-8-2 // 4-5-6

7. Koşu: 3 ve Yukarı 8 İngiliz atın HANDİKAP-17 mücadelesiyle birlikte 2. Dörtlü Ganyan oyunu başlayacaktır. 2000 metrelik kum pist üzerinde gerçekleştirilecek yarışta; Starttan geç çıkma huyundan bir vazgeçse her yarış tek yazılabilecek isim olan 7 – TAŞKESEN‘e ön tarafta yer vermek istiyoruz… Tabi en ciddi takipçisi 5 – VICTOR WOLLES , 2 – HIGH PRESSURE , 3 – PANCHMAHAL ve 4 – MISTER RAIN olacağını düşünüyoruz.

7 // 5-2-3-4

8. Koşu: FEVZİ ÇAKMAK KOŞUSU AÇIK G-2 yarışıyla birlikte 2. Üçlü Ganyan’ın başlangıç mücadelesi ekranlara gelecektir. 260.000 TL ödülü bulunan ve 1900 metrelik çim pistte yapılacak günün önemli koşusu’nda; 3 ve Yukarı 6 İngiliz safkanın birincilik çekişmesini izleyeceğiz. Yine burada güçlü isimler bulunmaktadır… Uyumlu binicisi ve sevdiği pistte 3 – HASAFET‘in rakiplerinin önünde fotoyu geçmesini bekliyoruz.

3 TEK

9. Koşu: 4 ve Yukarı Arapların 1200 metrelik kısa mesafeli kum pistte ki HANDİKAP-21/DHÖW mücadelesinde; Denk güçte start alacak olan 7 safkanın zorlu sınavını seyredeceğiz. 3 – MAHZUN KRAL , 2 – YAĞMUR GÖZLÜ , 7 – ALTINONUR ve 1 – ZÜBEYİR grubun formda safkanları olup, kuponlarda eşit şans verilmesi taraftarıyız.

3-2-7-1

10. Koşu: Ankara’da günün kapanış ayağını oluşturan MAIDEN/DHÖW koşuda; 3 Yaşlı 12 Arap atın 1200 metrelik çim pistte ki birincilik çekişmesi ekranlara gelecektir. 2 – DİLBER AĞAM , 1 – BÜYÜKKALE , 3 – HOSLİ ve 8 – DEĞİRMENALTILI isimli safkanların başarılı yarışları ile dikkatleri üzerlerine çektiklerini belirtmek isteriz.

2-1-3-8

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Open chat
Totobogiris.org